site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator SZKOŁA separator wymiana młodzieży separator BRZESKO 2006
Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci gościli u siebie koleżanki i kolegów ze szkoły Friedrich Wilhelm von Steuben Gesamtschule w Poczdamie, w dniach od 03.09.2006 - 07.09.2006.

W wymianie wzięli udział uczniowie z klas: 3 Lo: Gabriela Wiśniewska, Rita Płachta, Piotr Sumara, Łukasz Płacht, 2Lh: Żaneta Woda, Sabina Borowiec, Tomasz Jakóbczyk, 2 Bu: Dawid Baniak, Dawid Lechowicz, Tobiasz Stróżak.

10 osobowa grupa z Niemiec przyjechała do Brzeska wraz z dwoma opiekunami w niedzielę 3 września. Tym razem odwiedził nas również dyrektor szkoły Pan Frank Brandt.

Pierwszy dzień młodzież niemiecka spędziła w gronie polskich rodzin. Po południu goście zwiedzili Brzesko. W poniedziałek obie grupy uczestniczyły w uroczystym rozpoczęciu Roku Szkolnego 2006/2007 , a popołudnie spędziły na ranczo „Pasja”, gdzie uczniowie mogli się lepiej poznać podczas wspólnej zabawy.

We wtorek zorganizowaliśmy naszym gościom wycieczkę do Oświęcimia. Uczniowie zwiedzili Miejsce Pamięci – były Obóz Koncentracyjny Auschwitz- Birkenau. W środę obie grupy udały się na wycieczkę do Krakowa, zwiedziły Wawel, Sukiennice, Rynek, Kościół Mariacki, ulicę Floriańską.

Nasi uczniowie przygotowali informacje i ciekawostki o zabytkach Krakowa w języku niemieckim i przedstawili je gościom podczas zwiedzania. Wieczorem obie grupy spędziły miło czas na ognisku pożegnalnym, zorganizowanym przez jednego z uczestników wymiany. Wspólnie spędzane wieczory, grillowanie, wycieczki pozwoliły młodzieży pozbyć się wzajemnych uprzedzeń, poznać sposoby spędzania wolnego czasu w obu krajach, a dla naszych uczniów była to wspaniała okazja doskonalenia w praktyce znajomości języka niemieckiego.
image
image
image
image
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA