site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator SZKOŁA separator wymiana młodzieży separator BRZESKO 2004
W dniach od 11.10. do 16.10. 2004. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku gościli swoich kolegów ze szkoły partnerskiej Friedrich – Wilhelm – von – Steuben – Gesamtschule w Poczdamie. Grupa niemiecka przyjechała do Brzeska na uroczystość obchodów 35 – lecia powstania szkoły. Spotkanie młodzieży miało na celu poszerzenie wzajemnej wiedzy o swoich krajach, kulturze narodowej i mentalności mieszkańców kraju partnerskiego.

Uczniowie z Niemiec wraz z opiekunkami przyjechali do Brzeska dn. 11.10.2004., o godz. 21.30. Zostali oni powitani przez dyrektora szkoły mgr B. Hajdugę oraz rodziców i uczniów, u których zamieszkali. We wtorek, 12.10. grupa polsko – niemiecka udała się na wycieczkę do Krakowa, gdzie zwiedziła Wawel, Sukiennice, Rynek, Kościół Mariacki, ulicę Floriańską. Następnego dnia uczestnicy wymiany wzięli udział w lekcjach j. niemieckiego, przeprowadzonych przez mgr Martę Aleksiewicz w klasach 1 M i 1 Lo.

Potem odbyły się zajęcia (praca w grupach i dyskusja) przygotowane przez polską młodzież na temat: Młodzi w Europie – nastawienia i oczekiwania. O godz. 14.00. goście wzięli udział w turnieju piłki siatkowej, w którym zagrały także drużyny ze szkół partnerskich z Ukrainy i ze Słowacji. W czwartek, 14.10., młodzież uczestniczyła wspólnie w obchodach 35 – lecia istnienia ZSP Nr2 w Brzesku. Po akademii, która odbyła się w kinie „Bałtyk”, grupa udała się do budynku szkolnego, gdzie miała okazję zwiedzić wystawę przedstawiającą dzieje szkoły od początku jej istnienia, sale lekcyjne i nowo wyposażone pracownie. Po południu młodzież spędziła czas wolny we własnym gronie.
image
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA