STRONA GŁÓWNA separator REKRUTACJA separator warto wiedzieć
W roku szkolnych 2018/19 proponujemy kształcenie w technikach i branżowej szkole I stopnia. Kierunki kształcenia w obu typach szkół są zbieżne, co daje możliwość zmiany typu szkoły (przeniesienie z technikum do branżowej szkoły) w razie niepowodzeń lub sytuacji losowych, bez konieczności powtarzania roku.

Zajęcia praktyczne odbywają się w pracowniach szkolnych oraz w patronackich zakładach pracy. I tak np. firma IGLOO Producent Urządzeń Chłodniczych dla handlu i gastronomii już od 2 lat pomaga kształcić uczniów w zawodzie ślusarz(spawacz). Ponadto, przy współpracy z nowoczesnym zakładem pracy – Firmą Meblową Nawrocki, tworzymy klasę patronacką kształcącą w zawodzie stolarz.

W szkole funkcjonują również odziały wielozawodowe. W tym przypadku uczeń zawiera z wybranym pracodawcą umowę o pracę i staje się młodocianym pracownikiem kształcąc się w wybranym przez siebie zawodzie rzemieślniczym.

Szkoła realizuje szereg programów unijnych i podejmuje działania własne w zakresie organizacji dodatkowych kursów kwalifikacyjnych i doskonalących. Uczniowie mają możliwość jeszcze w trakcie edukacji zdobywać dodatkowe uprawnienia, nabywać nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe potrzebne na rynku pracy.

W przyszłości zamierzamy otworzyć Branżową szkołę II stopnia. Naszą ofertę budujemy w taki sposób, aby absolwenci Branżowej szkoły I stopnia mogli kontynuować edukację w wybranym wcześniej zawodzie.

W roku szkolnym 2018/2019 uruchamiamy również rekrutację do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Jest to doskonała propozycja dla osób, które ukończyły zasadniczą szkołę zawodową i chciałyby uzupełnić swoje wykształcenie, jednocześnie nie rezygnując z pracy zawodowej. Nauka w szkole trwa 2 lata i jest bezpłatna. Ukończenie liceum pozwala na uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Zapraszamy gimnazjalistów i uczniów klas trzecich zasadniczych szkół zawodowych do zapoznania się z naszą ofertą.

Posiadamy nowoczesne pracownie specjalistyczne:
komputerowe:
  • pracownia diagnostyki
  • pracownia sieciowych systemów operacyjnych
  • pracownia wspomagania projektowania
mechatroniczne:
  • pracownie urządzeń mechatronicznych
  • pracownia robotyki i układów manipulacyjnych
  • pracownia hydrauliki
elektryczno-elektroniczne:
  • pracownia układów i urządzeń elektronicznych
  • pracownia maszyn i napędów elektrycznych