06-2018
KOLEJNY ROK ZA NAMI!
IWONA FRANCZYK
O tak, wakacje stały się faktem. 22 czerwca uczniowie ZSP nr 2 po raz ostatni pojawili się w szkole na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w kościele pw. św. Jakuba Apostoła.

Podczas uroczystej akademii, dyrektor Jerzy Soska podsumował 10 miesięcy wytężonej pracy i podziękował uczniom, nauczycielom, administracji i obsłudze za całoroczne zaangażowanie.

Następnie zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, zaś Rodzicom – listy gratulacyjne. Nagrody odebrali także uczniowie ze 100-procentową frekwencją, laureaci konkursów przedmiotowych, a także wszyscy, którzy czynnie uczestniczyli w życiu szkoły.

Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kończących naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. I choć dotarli do mety ważnego etapu życia, muszą pamiętać, że przybywa się do niej tylko po to, aby wyruszyć w dalszą drogę.

W tym uroczystym dniu podziękowania z rąk dyrektora odebrały panie Anna Karwala-Ożóg i Danuta Pamuła, nauczycielki, które po wieloletniej pracy w naszej szkole przechodzą na emeryturę.

Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny. Nie zabrakło w nim podziękowań, muzycznych dedykacji oraz życzeń cudownych, pełnych słońca i przygód wakacji.

Na zakończenie akademii, dyrektor podziękował osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, życzył wszystkim zgromadzonym udanego wypoczynku oraz zaapelował do młodzieży o rozwagę podczas wakacji.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z wychowawcami.