10-2019
VII EDYCJA TYGODNIA KONSTYTUCJI
AGNIESZKA DUDEK-JANICKA
Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się lekcje w ramach Tygodnia Konstytucji, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W tym roku młodzież Zielonki spotkała się z mecenas Marią Padlewską na dwugodzinnych zajęciach dotyczących znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz wolności słowa. Poruszane kwestie dotyczyły znaczenia i zagrożeń związanych z tzw. mową nienawiści. Organizatorzy spotkania deklarowali: ” Zależy nam, by wyposażyć uczniów w narzędzia umożliwiające im rozpoznanie tego zjawiska i skuteczną obronę przed nim”. W ramach Tygodnia Konstytucji promuje się świadome obywatelstwo i zachęca młodych ludzi do większego zainteresowania sprawami publicznymi. W zajęciach uczestniczyły klasa 1TMe, 2 TH oraz 1 BGg.