09-2015
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
ZSP2
1 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 przez nowego Dyrektora pana Jerzego Soskę.

Po mszy św. w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła, przybyli goście, nauczyciele i uczniowie spotkali się w hali sportowej. Wśród zaproszonych znaleźli się poprzedni dyrektorzy szkoły: pan Stanisław Krzyżak, pan Mieczysław Kościelniak, pan Bogdan Hajduga, który sprawował tę funkcję przez ostatnich 15 lat, pan Starosta Andrzej Potępa, Wicestarosta Ryszard Ożóg, Dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak, przedstawiciele Rady Rodziców.

Zaproszonych gości powitał Dyrektor Jerzy Soska, a następnie w swym wystąpieniu przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej, nie bez przyczyny wspomniał o bohaterach Westerplatte – patron ZSP nr 2 w Brzesku. Pan Dyrektor przybliżył również swoją osobę, przedstawił jak wyobraża sobie pracę w naszej szkole, jakie ma plany, a także wspomniał, że jest jej absolwentem; podziękował również dotychczasowemu dyrektorowi panu Bogdanowi Hajdudze za wieloletnią pracę na rzec placówki. W trakcie akademii głos zabrał również pan Starosta Andrzej Potępa, a także już były dyrektor pan Bogdan Hajduga, który przez ostatnich 15 lat sprawował funkcję dyrektora, przyczyniając się do jej rozwoju i umacniając pozycję szkoły na rynku edukacyjnym.

Po uroczystym rozpoczęciu delegacje z udziałem Starosty Andrzeja Potępy , Dyrektora Jerzego Soski, a także młodzieży złożyły kwiaty pod tablicą poświęconą Bohaterom Westerplatte.