05-2017
UROCZYSTE POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2017
JOANNA SURMACZ
Piątek 28 kwietnia 2017 roku zapisał się szczególnie na kartach historii naszej szkoły. Od rana panowała tu świąteczna atmosfera. Uczniowie w galowych strojach, wiosennie przystrojona hala, rzędy pustych jeszcze krzeseł, czekających na absolwentów. Starannie ułożone statuetki, listy gratulacyjne, dyplomy, nagrody, stosy książek dumnie prezentujące się na ogromnym stole. Jeszcze tylko ostatnie próby akustyków oraz muzyków i oczekiwanie na ważną chwilę - podsumowanie czterech lat nauki i pracy uczniów klas maturalnych. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba, po której absolwenci udali się do szkoły. Akademię rozpoczął dyrektor mgr Jerzy Soska, który powitał nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców oraz zgromadzonych licznie uczniów. Dyrektor wspominał czas spędzony na Zielonce przez uczniów klas: mechatronicznej, budowlanej, hotelarskiej, geodezyjnej, gastronomicznej, informatycznej oraz elektrycznej. Nie skończyło się jednak tylko na refleksji. W dalszej części przemówienia mgr Jerzy Soska skierował do maturzystów słowa otuchy, doskonale odczytując niepewność i obawy uczniów, związane ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości. Ważną częścią uroczystości było przypomnienie wydarzeń historycznych, związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, po czym nastąpiło długo oczekiwane wręczanie nagród i listów gratulacyjnych dla uczniów wyróżniających się postawą i osiągnięciami w nauce oraz sporcie. Nagrodzeni zostali także honorowi dawcy krwi, laureaci konkursów przedmiotowych oraz osoby angażujące się w sposób znaczący w życie szkoły. Na koniec akademii, przedstawiciele klas czwartych otrzymali pamiątkowe „dyplomy na szczęście”, a głos w imieniu maturzystów zabrał Dominik Wołek, dziękując dyrekcji, nauczycielom, pracownikom oraz koleżankom i kolegom za cztery lata wspólnej pracy i nauki. Zamyślone twarze maturzystów zdradzały ich odczucia. Z pewnością w niejednym oku zakręciła się łza, na myśl o tym, że skończył się ważny etap w ich życiu, etap o nazwie „Zielonka”. Wszystkim naszym wspaniałym absolwentom życzymy pomyślności i dobrego natchnienia podczas maturalnych zmagań.