site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty
23
10-2018
POLONIA LIBRE – DROGA DO WOLNOŚCI
AGNIESZKA DUDEK-JANICKA
wydarzenia
Polonia Libre to projekt historyczny przygotowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej oraz Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie. Celem tego projektu jest aktywizowanie młodzieży w zakresie uczestnictwa w życiu społecznym i politycznym, szerzenie wiedzy z historii Polski, promowanie dorobku Jana Pawła II oraz kształtowanie umiejętności dyskusji, wystąpień publicznych i uzyskiwania konsensusu.

Do udziału w projekcie, który składa się z czterech etapów zostali zaproszeni uczniowie z Małopolski i Podkarpacia, w tym młodzież naszej szkoły reprezentowana przez klasę 1TMe.Do tej pory uczniowie zrealizowali etap pierwszy, którym był udział w interaktywnym, historyczno-prawnym wykładzie dotyczącym funkcjonowania II RP w wymiarze prawnym , politycznym i ekonomicznym oraz etap drugi polegający na grze symulacyjnej, gdzie uczniowie założyli różne partie, przygotowali ich programy oraz zawierali koalicje.

W sobotę 27 października czteroosobowa grupa najbardziej aktywnych uczestników gry symulacyjnej, weźmie udział w trzecim, wojewódzkim etapie gry. Uczniowie staną się parlamentarzystami Zgromadzenia Narodowego, które wypracuje projekt Małej Konstytucji.

Finał projektu czyli symulacja Zgromadzenia Narodowego połączony z projekcją filmu historycznego odbędzie się 7 listopada w krakowskim kinie Kijów.