10-2017
OTRZĘSINY 2017
MAŁGORZATA BIELAWSKA-WOŁEK
Wrzesień przez długie dni nie rozpieszczał pogodą. Przygnębiające prognozy nie zniechęciły jednak pana Krzysztofa Lesia i panią Annę Rudnik do zorganizowania, po raz dziesiąty, integracyjnego rajdu klas pierwszych, który został w tym roku połączony z otrzęsinami. Czekaliśmy na ten dzień z niepokojem. Niepotrzebnie, bo 28 września wyruszyliśmy w blasku porannych promieni słonecznych. Trasa jak co roku prowadziła w stronę Bocheńca i pomimo błota w wielu miejscach, byliśmy szczęśliwi, że aura nam sprzyja, bo piękniejszej pogody nie można było sobie wymarzyć. Gdy dotarliśmy na miejsce, czekali na nas gospodarze Bartnej Chaty. Po długim marszu można było odpocząć, zjeść smażoną kiełbasę lub spędzić czas bardziej aktywnie – grając w piłkę. Po chwili wytchnienia, rozpoczęła się druga część imprezy, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski otrzęsiny. Na ruszcie smażyły się ostatnie kawałki kiełbasy, kiedy młodzież została zaproszona do udziału w szalonych konkurencjach. Tegoroczna impreza choć nie trwała długo i obejmowała tylko trzy wyzwania, była naprawdę znakomitą zabawą. Nietypową sytuacją było to, że obok uczniów, mocno zaangażowani zostali wychowawcy. Dzięki temu mamy za sobą udane otrzęsiny, wspaniałe wspomnienia i zwycięzców – klasę 1TGs, która swoją nagrodę odbierze z rąk Dyrektora Szkoły na najbliższym apelu. Na wyróżnienie zasłużyły też 1TE – za zajęcie drugiego miejsca i 1TBG, która zdobyła trzecie miejsce. Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za udział, pozytywną energię i niezapomnianą imprezę.