10-2017
OLIMPIADA NOBLOWSKA
ANNA SKOCZEK
Uniwersytet Gdański, organizator Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla, dziś 10 października 2017 roku, ogłosił wyniki osób zakwalifikowanych do II etapu olimpiady. I etap – zawody szkolne odbyły się w ZSP nr 2 28 września 2017 roku. Wzięło w nich udział czworo uczniów: Kamil Grzyb kl. 2TMe, Jędrzej Czubek, Patryk Kicka, Krzysztof Korta – wszyscy z kl.1TMe. Uczestnicy mieli do rozwiązania test -37 pytań, na łączną liczbę 40 punktów. Treść pytań na I etapie eliminacji odpowiadała zakresowi podstawy programowej historii powszechnej i Polski XX wieku. Do II etapu zakwalifikowali się:

Kamil Grzyb – 31 punktów
Jędrzej Czubek – 30 punktów
Krzysztof Korta – 29 punktów
Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.olimpiada-noblowska.pl

Uczniom, którzy tak godnie zaprezentowali się w ogólnopolskim konkursie serdecznie gratulujemy.