12-2017
LEPIEJ ZALICZAĆ SIĘ DO NIEKTÓRYCH, NIŻ DO WSZYSTKICH…
AGNIESZKA DUDEK-JANICKA
Takiej tezy broniła zwycięsko drużyna naszej szkoły w finale Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Brzesku 29 listopada 2017 roku. Naszą szkołę brawurowo reprezentowali: Karolina Cebulska, Karolina Toboła, Maciej Dziegiecki, Mikołaj Gzyl, Szymon Parketny i Marcin Ważydrąg. Wsparcie naszemu zespołowi zapewnili uczniowie Zielonki, którzy zaprezentowali się jako najbardziej aktywna część publiczności. W turnieju uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne z powiatu brzeskiego: ZSP nr1 w Brzesku, ZSP nr2 w Brzesku, ZSP w Czchowie i ZS w Szczurowej. Stoczono cztery debaty, których tezy brzmiały:

Inność budzi strach.
Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Marzyciele są pożyteczni dla społeczeństwa.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Drużyny i poszczególnych mówców oceniało profesjonalne Jury w składzie: Marcin Lewandowski- Tarnowska Liga Debatancka, Magdalena Wajda, Agnieszka Mytnik, Jerzy Wyczesany, Beata Kusiak, Krystian Sroka.

W pierwszej debacie starły się szkoły z Czchowa i Szczurowej, gdzie lepsza okazała się drużyna z Czchowa, drugie starcie to zaciekły pojedynek pomiędzy szkołami z Brzeska. Zielonka pokonała przeciwnika i znalazła się w finale z Czchowem, gdzie również okazała się zwycięskim teamem.

Naszym debatantom serdecznie gratulujemy!

Za pomoc i wsparcie dziękujemy Pani Dorocie Wawryce, Pani Małgorzacie Kubali, Pani Annie Rudnik oraz Panu Dariuszowi Chrzanowi. Wychowawcom naszych dyskutantów i nauczycielom dziękujemy za wyrozumiałość i trzymanie kciuków.