12-2017
MIĘDZYNARODOWA MECHATRONIKA
ELŻBIETA WOJNOWICZ
W tym tygodniu – od 4.12.2017 do dzisiaj tj. 8.12.2017 gościliśmy w naszej szkole nauczycieli Srednej Odbornej Skoly z Puchova ze Słowacji. Dwie nauczycielki - machatroniki i elektroniki przebywały w szkole w ramach projektu Erasmus plus.

Nauczyciele uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez naszych mechatroników: Panie Barbarę Zelek, Annę Witkowską oraz Krzysztofa Serafina. Miłą atrakcją dla gości były zajęcia w pierwszej klasie hotelarskiej ciekawie zaaranżowane przez Panią Sylwię Mleczko Fikas.

Duże zainteresowanie wśród gości wywołało spotkanie z Panem Krystianem Zamiatałą – kierownikiem ODiDZ, który w rzeczowo przedstawił kształcenie dualne i kierunki kształcenia oraz współpracę z zakładami i pracodawcami. Goście zadawali dużo pytań dot. tej tematyki.

Słowaccy goście odwiedzili również Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie poznając specyfikę instytucji oraz uczestnicząc w zajęciach z programowania CNC oraz zwiedzili zabytki Krakowa.