01-2013
MECHATRONICY NA PRAKTYCE W NIEMCZECH
ZSP2
Uczniowie z klas 2 Me: Maciej Cieśla, Dawid Krzan, Sebastian Rogóż i Maciej Trojak oraz z 3 Me: Jakub Andreasik, Szymon Folmer, Marcin Gawłowicz, Rafał Kaczmarczyk, Kamil Leś i Dominik Motak odbyli w ramach programu Leonardo da Vinci dwutygodniową praktykę w Lipsku.

Uczniowie pracowali w Muzeum Techniki i Elektrotechniki oraz w dziale technicznym ZOO.

W czasie wolnym podczas pobytu w Lipsku uczestniczyli w programie kulturowo-językowym zorganizowanym przez Dom Europejski (Europa-Haus.)

Największą atrakcją dla uczestników projektu było zwiedzenie fabryki samochodów BMW oraz zajęcia w warsztacie Porsche w Centrum Kształcenia i Technologii dla Młodzieży – Garage, gdzie mieli możliwość demontażu i składania silników Porsche.

Poza tym uczniowie uczestniczyli w zajęciach interaktywnych w Muzeum Najnowszej Historii Niemiec i Europy – Zeitgeschichtliches Forum, zwiedzili port lotniczy Lipsk/Halle, Pomnik Bitwy Narodów 1813, ZOO, wystawę Leonardo da Vinci, byłą przemysłową dzielnicę Plagwitz oraz centrum miasta.

Na zakończenie praktyki odebrali certyfikaty w najstarszej kawiarni Europy – Caffe Baum oraz zwiedzili Muzeum Kawy i posłuchali koncertu w lipskiej filharmonii Gewandhaus.

Projekt został przygotowany i jest prowadzony przez panią Elżbietę Wojnowicz, opiekę merytoryczną nad młodzieżą sprawowała Marta Aleksiewicz.