10-2017
EUROPA IN DER SCHULE
MARTA ALEKSIEWICZ-DRAB
18. października 2017 uczennice naszej szkoły Dominika Leszczyńska z klasy 3 TME i Magdalena Łach z ubiegłorocznej kasy 4 TI odebrały nagrody z rąk przedstawiciela Europa-Union Rheinland –Pfalz w Niemczech, pana Manfreda Däuwela za prace w 64. Konkursie Europejskim „Europa in der Schule” pod hasłem:

„Zjednoczona w różnorodności - Europa pomiędzy tradycją a nowoczesnością”

Konkurs ten jest prowadzony od ponad 60 lat i kierowany do uczniów wszystkich typów szkół w Europie. Celem konkursu jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy uczniów na temat wspólnej Europy.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie już od 15 lat. Dominika Leszczyńska oprócz nagrody rzeczowej wygrała też wyjazd do Niemiec na tygodniowe spotkanie młodzieży z różnych krajów Europy.

Na uroczystość przybyli laureaci z różnych typów szkół powiatu brzeskiego i tarnowskiego.

W czasie rozdania nagród pan Manfred Däuwel i jego małżonka Rosemarie Däuwel –Türk otrzymali od Starosty Brzeskiego pana Ryszarda Ożóga medale 150- lecia Powiatu Brzeskiego w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę, podejmowanie wielu inicjatyw na rzecz pojednania polsko-niemieckiego, oraz budowania zjednoczonej Europy.

Następnie z panem dyrektorem Jerzym Soską goście zwiedzili warsztaty szkolne i wyremontowany budynek szkoły.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej 65. edycji konkursu w roku szkolnym 2017/2018 pod hasłem: „ Pomyśl – na czym opiera się Europa?”