10-2018
NASI UCZNIOWIE W WIELKIEJ WSPÓLNOCIE PISZĄCYCH PO POLSKU O HISTORII
MARZENA LECHOWICZ-LIRO
9 października br. uczniowie „Zielonki” pisali VI Dyktando Niepodległościowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze Warto”.
W bieżącym roku szkolnym Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

Nasza placówka znalazła się w gronie ponad 1600 szkół z sześciu województw, które zgłosiły swój udział w tym wydarzeniu.
Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 34 uczniów Technikum. Arcytrudny tekst pt. „Wojna to
nie tylko męska sprawa” dotyczył bohaterskiego zaangażowania Polek w walkę zbrojną i w służbę cywilną.
Udział w dyktandzie był nie tylko sprawdzianem znajomości zasad poprawnej pisowni, ale także okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Tegoroczny Konkurs był również próbą ustanowienia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.

Listę osób zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego poznamy już 2 listopada.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy jak najwyższych wyników.