06-2018
ŚPIEWAJĄCO O SZKODLIWOŚCI PALENIA PAPIEROSÓW
BEATA DUNIKOWSKA
Od kilku lat tuż przed wakacjami organizujemy w szkole akcję antynikotynową „JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA”. W tym roku, aby otrzymać pełne witamin jabłko, należało wygłosić krótki tekst na temat szkodliwości palenia tytoniu. Odważnych, którzy zdecydowali się zaśpiewać, nagrodzono tzw. „NIEPYTAJKAMI”, chroniącymi przed odpowiedzią ustną i niezapowiedzianą kartkówką w przyszłym roku szkolnym.

„Na Zielonce się nie pali” – tak rozpoczął zabawę Pan Dyrektor Jerzy Soska. „Zielonka jest na fali” – dodał, nawiązując do świetnych wyników tegorocznej rekrutacji do klas pierwszych. „Zamiast dymka – witaminka!” – zachęcała do rezygnacji z palenia oraz do prowadzenia zdrowego trybu życia Pani Dyrektor Patrycja Ptak-Żołna.

Podczas akcji fantastycznie zaprezentowała się klasa 3TGs, śpiewając tekst zespołu Raz, Dwa, Trzy: „Nie pal papierosów, bo będziesz kaszlał i będzie Ci źle” oraz grupa uczniów z klas: 3TMe, 3TBG, 2TGs, 1bsk, 1bwa, 1bwb.

Parafrazując słowa znanej piosenki pytamy:

PALACZU, CZY CI NIE ŻAL WYDMUCHIWAĆ SWOICH PIENIĘDZY W SINĄ DAL?

Wszyscy wiemy, że ulotna przyjemność nie tylko niszczy zdrowie, ale też SPORO KOSZTUJE. A wakacyjne wyjazdy tuż, tuż. Może warto byłoby zainwestować np. w wycieczkę do … I tu do woli puszczamy wodze fantazji ;)

Akcję zorganizowała Pani Beata Dunikowska wraz z klasą 3TGs, w której szczególną aktywnością wykazali się (wymieniamy w kolejności alfabetycznej): Dominika Bojdo, Oliwia Horzymek, Aleksandra Koryga, Emilia Mazgaj, Piotr Mucha, Patrycja Wąsik, Kacper Węgrzyn.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Piotra Muchy.