site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności
13
12-2019
DODATKOWY NABÓR UCZESTNIKÓW PROJEKTU HOW TO FEEL MATHS
MICHAŁ JEMIOŁO
Jeśli znasz w stopniu komunikatywnym język angielski, lubisz matematykę i chciałbyś wziąć udział w projekcie „How to feel Maths”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach akcji 2 programu Erasmus+, partnerstwa strategiczne szkół, to zapraszam Cię na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w najbliższy wtorek, w sali 108, na przerwie od godziny 10:40-10:55.

W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli już m.in. w dwóch tygodniowych wyjazdach do Tarsu w Turcji, Cluj Napoca w Rumunii oraz tygodniowym spotkaniu w Polsce, które miało miejsce we wrześniu tego roku w naszej szkole. W ciągu tego okresu uczestnicy zrealizowali różne ciekawe zadania i projekty.

Przed Tobą niepowtarzalna szansa dołączenia do projektu. Przed uczestnikami projektu jeszcze kilka zadań do wykonania oraz tygodniowy wyjazd podsumowujący projekt do Starej Zagory w Bułgarii.
12
12-2019
KONKURS TURBOLANDESKUNDE ROZSTRZYGNIĘTY!
MAŁGORZATA HYŻY-KOZDRÓJ
6 grudnia odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Szwajcarii. Rywalizowało w nim 12 zespołów trzyosobowych z klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum. Uczniowie rozwiązywali test obejmujący 90 pytań, dotyczących m.in. geografii, gospodarki, historii, kultury, potraw, znanych postaci, sportu, polityki tego malowniczego kraju. Konkurs przebiegał w przyjemnej atmosferze sprzyjającej efektywnej pracy w grupie. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą wiedzą, niektórzy błysnęli pomysłowością i poczuciem humorem podając odpowiedzi. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili uczniowie klasy 3 TMe w składzie: Angelika Karpiel, Konrad Kaczmarczyk oraz Jakub Ziobrowski. Gratulacje! Drużyna zaprezentuje szkołę w etapie regionalnym już w marcu. Powodzenia !
12
12-2019
WHICH GREEK GODDESS ARE YOU?
ANNA SKOCZEK
Nietypowy sposób zapoznania się z grecką mitologią zaproponowano klasie 1THp na lekcji w dniu 4 grudnia 2019 roku. Rozwiązywany quiz pozwolił na identyfikację z jedną z greckich bogiń. Najwięcej było Aten - 14, Her -5. Z Manią utożsamiło się 10 uczniów (z Demeter nikt). Quiz przeprowadzono w języku angielskim. Poprzedziła go prezentacja „Top 10 most powerful Greek Gods”, również w języku angielskim. Następnie uczniowie mieli odtworzyć listę 10 najpotężniejszych greckich bogów oraz dokonać ich charakterystyki. I tak w klasie powstał Olimp. Lekcję przeprowadzono z wykorzystaniem metodologii CLIL (Content and Language Integrated Learning), którą nauczyciele naszej szkoły poznali, uczestnicząc w jednym z unijnych projektów.
12
12-2019
OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA
AGNIESZKA DUDEK-JANICKA
9 grudnia 2019 roku klasa 2TH rozegrała historyczno-ekonomiczną grę symulacyjną o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Tytuł gry pochodzi od nazwy największego szybu naftowego odwierconego w 1908 roku w Tustanowicach. Akcja gry została ulokowana w XIX wieku w Galicji gdzie dwaj lwowscy aptekarze Jan Zeh i Ignacy Łukasiewicz opracowali skuteczną metodę destylowania czystej nafty z ropy naftowej. Następnie powstały kopalnie ropy i przedsiębiorstwa naftowe w Krośnie, Jaśle, Gorlicach czy Borysławiu. Gra traktuje nie tylko o historii rozwoju przemysłu pod zaborem austriackim, ale prezentuje także problematykę przedsiębiorczości, uczy logicznego myślenia i planowania. W grze wzięło udział osiem trzyosobowych zespołów, którymi pokierowała, wcielając się w rolę bankiera Pani Alicja Koźmińska Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku.
12
12-2019
SZLACHETNA PACZKA
DANUTA RECZEK-CHYL
Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi i biednymi zostają zniesione, bo ważny jest każdy człowiek”. W tym projekcie biorą udział znani i lubiani np. piłkarze Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski, siostry Radwańskie, Joanna Kulig czy Tomasz Kot. Paczkę pobłogosławił papież Benedykt XVI, a papież Franciszek sam kilka razy przygotował Szlachetną Paczkę, w tym roku dla rodziny z 8 dzieci.

W Weekend Cudów 6-8 XII 2019r. wolontariusze przywiozą podarunki do 14,5 tys. rodzin. Wśród obdarowanych będzie również 83 letnia pani Ala, do niej trafi paczka oznaczona symbolem MLP-1117-931. Dlaczego jest tak ważna? Bo przygotowali ją uczniowie i nauczyciele ZSTiB w Brzesku, bo to już10 edycja tego projektu na Zielonce. Na mój apel o pomoc w przygotowaniu Szlachetnej Paczki odpowiedziało wiele klas. Niektóre uczestniczyły w tym projekcie już czwarty raz np. 4TMe (najbardziej hojna) czy 4TGs (najbardziej operatywna- już drugi raz gastronomicy zorganizowali słodki kiermasz, poświęcili swój weekendowy czas na pieczenie słodkości, które w poniedziałek i wtorek kupowała społeczność uczniowska i nauczycielska „Zielonki”). Po raz kolejny do akcji włączyły się klasy 3TGs, 3TI, 2bwa, 2TH, ale szczególnie cieszy fakt, że do szlachetnej drużyny dołączyły klasy pierwsze i to zarówno technikum, jak i szkoły branżowej (1bbp, 1TIp).

Za zebrane pieniądze zostały zakupione min. produkty spożywcze, chemia, piecyk gazowy, pościel, koc, zestaw garnków, pralka oraz łóżko z wygodnym materacem. W piątkowy wieczór 30 paczek powędrowało do magazynu Szlachetnej Paczki. Zawieźli je uczniowie klasy 4 TMe Kacper Mickiewicz i Dawid Pabiś.

„Jesteście zmianą w życiu dla wszystkich potrzebujących. Macie wiele szczęścia, bo macie tak piękne serca. Macie tak piękne serca, bo macie wiele szczęścia „

W przygotowaniu Szlachetnej Paczki w roku 2019 udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie ZSTiB:
D. Chrzan, A. Dudek-Janicka, M. Kubala, M. Lechowicz-Liro, J. Surmacz, komisja WF (D. Moszczyńska, M. Żurek-Opiła, W. Gibas, W. Łanocha, S. Olchawski, M. Klimczak, S. Ropek, P. Piwowarczyk, Z. Chyl ),

klasy:
3TGs z wychowawczynią R. Mleczko,
2 TH z wychowawczynią Magdaleną Zamiatałą,
2 TMe z wychowawczynią Ewą Świerczek,
3 bb z wychowawczynią Martą Włodarczyk,
1 bbp z wychowawcą Mirosławem. Musialskim,
4 TMe, 4 TGs, 3 TI, 3 bwa, 1 TIp, 2 bwa.