STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności
ŻEGNAMY MATURZYSTÓW
WYCHOWAWCY KLAS TRZECICH
W dniu 26 kwietnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów klas maturalnych. Dla wszystkich był to dzień wyjątkowy, pełen refleksji, wspomnień i podsumowań. Dyrektor Szkoły Jerzy Soska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Opioła wygłosili okolicznościowe przemówienia, a przedstawiciele maturzystów podziękowali za lata nauki w ZSP nr 2. Tegoroczni absolwenci na pewno nieraz będą wspominać liczne imprezy sportowe, kulturalne i inne uroczystości, które współtworzyli i organizowali, oraz samą szkołę „na Zielonce” i jej niepowtarzalny klimat.

W dalszej części uroczystości statuetki otrzymali wybitni absolwenci szkoły: Katarzyna Trojak, Dominika Leszczyńska, Krzysztof Sionko, Michał Gurgul, Hubert Ważny, Jakub Górnisiewicz, Karolina Rudnik, Paulina Dudek, Bartosz Kowal, Przemysław Mucha, Piotr Dąbrowa oraz Bartłomiej Pięta. Nagrody otrzymali również honorowi krwiodawcy, najlepsi sportowcy i uczniowie wyróżniający się w pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego. W części oficjalnej zostało także przekazane przez przedstawiciela Stowarzyszenia Elektryków Polskich – Oddział w Tarnowie stypendium im. J. Szczepanika. Gratulacje i podziękowania usłyszeli wszyscy, dla których kilkuletni pobyt w naszej szkole był czasem wytężonej pracy.

Miłą niespodziankę dla swoich starszych koleżanek i kolegów przygotowali uczniowie klas przedmaturalnych. Trzecioklasiści pożegnali absolwentów z rozmachem, ale i przymrużeniem oka – wręczając im w trakcie części artystycznej okolicznościowe medale w potraktowanych z humorem kategoriach, czemu towarzyszyły prezentacje zdjęć poszczególnych klas oraz dedykowane starszym kolegom tematyczne piosenki. Wszystkim uczniom biorącym udział w akademii dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

ZDJĘCIA: S. KUSIAK
PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO DRUŻYN ZIELONKI
WIESŁAW GIBES
26 kwietnia na stadionie w Czchowie odbyły się powiatowe zawody w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Rewelacyjnie spisały się oba nasze zespoły. O ile chłopcy z „Zielonki” byli faworytami i można się było spodziewać ich zwycięstwa, o tyle dziewczętom ta sztuka się jeszcze nigdy nie udała. I właśnie w ubiegły czwartek nasza drużyna dziewcząt pierwszy raz stanęła na najwyższym stopniu podium pozostawiając w pokonanym polu drużyny ZSP nr 1 Brzesko, ZS Czchów oraz ZS Szczurowa. Wspomnieć należy również o indywidualnych sukcesach naszych biegaczy. Złoty medal zdobył Łukasz Górak (3TME), srebrny medal wywalczyła Julia Małajowicz (2bwa), a brązowe krążki za trzecie miejsca otrzymali Anna Pudełko (1TBR) oraz Jakub Rosa (4TIM). Ponadto barw zwycięskich drużyn „Zielonki” bronili: Natalia Górak (1TGG), Ola Sułek (1TGG), Agnieszka Toboła (1TGG), Klaudia Latusek (2TH), Patryk Szot (1TI), Patryk Kicka (2TE), Bartosz Kotra (2TBG) oraz Jakub Woda (1TBR).

Klasyfikacja drużyn

17. Bartosz Dominik ZS Czchów
DLA ABSOLWENTÓW – ELEKTRYKÓW, MECHATRONIKÓW
ELŻBIETA WOJNOWICZ
W zawiązku z planowanym w II kwartale 2019 naborem na płatne praktyki absolwenckie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie informuje, że przyjmie na w/w praktyki (z możliwością zatrudnienia).

Wymagania:
  • wyksztalcenie średnie kierunkowe (dopuszcza się w uzasadnionych przypadkach zawodowe z możliwością dokształcania)
  • umiejętność czytania i korzystania ze schematów elektrycznych (elektronicznych lub dokumentacji technicznej)
  • podstawowe umiejętności warsztatowe
  • montaż i demontaż elementów mechanicznych lub elektronicznych w różnych technikach, w tym elementy SMD
  • umiejętność posługiwania się przyrządami pomiarowymi
  • obsługa komputera
  • dyspozycyjność, kreatywność, umiejętność pracy w grupie
Mile widziane:
  • uprawnienia SEP do 1 kW
  • podstawowa umiejętność programowania urządzeń elektronicznych
  • kurs obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych
  • uprawnienia do spawania
  • prawo jazdy kat.B
  • rekomendacja szkoły
Oferty zawierające list motywacyjny i CV, prosimy wysyłać na adres: Dział Personalny MPK S.A., ul. Jana Brożka 3, 30-347 Kraków lub emailem: praca@mpk.krakow.pl

Na ofercie prosimy umieścić klauzulę: „wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji”.
04-2019
WYNIKI KONKURSU O ZŁOTY INDEKS POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ - 2019
EWA ŚWIERCZEK
Pierwszy etap konkursu odbył się zdalnie na platformie e-learningowej (konkursowej). Finał konkursu został zorganizowany na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej

Uczniowie klasy 4Ti: Mateusz Ciura, Łukasz Łanocha, Jan Wielgosiński uzyskali tytuł laureata III stopnia.

Gratulujemy!!!
04-2019
III MIEJSCE W VIII FINALE ROZGRYWEK CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU
MAGDALENA BARAN, KRZYSZTOF OSYBA
25 kwietnia nasi uczniowie Miłosz Bober i Adam Mielec z klasy 2TH wzięli udział w finale rozgrywek „Chłopskiej Szkoły Biznesu”, który odbył się w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Organizatorem konkursu był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Pierwszy etap gry dotyczącej przedsiębiorczości społecznej odbył się 19 marca 2019 roku w naszej szkole. W etapie szkolnym wzięło udział 62 uczniów. Zawodnicy zakładali dwuosobowe spółki wcielając się w rolę przedsiębiorców. Produkowali towary, zarabiali pieniądze, a zgromadzony zysk przeznaczali na cele społeczne. Zwycięzcy w nagrodę uczestniczyli w wielkim finale, w którym brało udział 20 szkół z małopolski. Dziękujemy naszym podopiecznym i życzymy dalszych sukcesów.