site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności
17
01-2020
SUKCES GEODETÓW Z ZIELONKI
MAŁGORZATA WĘGRZYNOWSKA
Miło nam poinformować, iż reprezentacja naszej szkoła została zakwalifikowana do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W dniach 16-18 kwietnia 2020 roku w Rzeszowie odbędzie się etap ogólnopolski olimpiady. Naszą szkołę będzie reprezentował zespół w składzie: Julia Solarz- kl. 4 TIG, Krzysztof Król- kl.4 TIG, Katarzyna Kuśnierz– kl. 3TBG. Podczas tego etapu uczestnicy będą rozwiązywali zestaw zadań teoretycznych a także będą musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania problemów praktycznych i pomiarowych.

Uczniom życzymy dalszych sukcesów.

Link do wyników etapu szkolnego olimpiady: www.sgp.geodezja.org.pl
15
01-2020
ŚWIĘTO SZKOŁY
JERZY SOSKA
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Zapraszam na Święto Szkoły, które odbędzie się 24 stycznia 2020 roku.

Jest ono obchodzone na pamiątkę nadania szkole imienia Bohaterów Westerplatte. Decyzję o nadaniu szkole takiego imienia podjęło w 1971 roku Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Krakowie oraz Kuratorium Okręgu Szkolnego dla województwa krakowskiego i miasta Krakowa. Uroczystość odbyła się 15 stycznia 1972 roku w obecności żołnierzy z Westerplatte: mjr. Jana Gryczmana, mjr. Leona Pająka, mjr. Rudolfa Purzyckiego i komandora marynarki wojennej Jerzego Pawłowskiego.

Rozpoczniemy patriotycznymi elementami, by następnie uczestniczyć w finale konkursu „Diamenty Zielonki”, w którym zaprezentuje się 13. wykonawców wyłonionych w szkolnych eliminacjach (szczegóły w załączniku nr 1).

W drugiej części, w trakcie 12. paneli dyskusyjnych, będziemy szukać odpowiedzi na pytania:
  • Co robić by zachować zdrowie i sprawność fizyczną?
  • Jak budować dobre relacje z ludźmi?
  • Czy praca może być pasją?
  • Jak uzyskać niezależność finansową?
Panel to publiczna dyskusja na wybrany temat, prowadzona przez przedstawicieli różnych zawodów i branż, w celu zaprezentowania określonych, czasem odmiennych, punktów widzenia.

Zostali zaproszeni znakomici goście (szczegóły dotyczące organizacji paneli w załączniku nr 2).Szczegółowy harmonogram pojawi się na plakatach i stronie internetowej szkoły w terminie późniejszym.

Drodzy uczniowie,
przed wejściem na halę spotykacie się z wychowawcami celem sprawdzenia obecności i zajęcia miejsca w hali sportowej. O godz. 8.00 rozpoczynamy uroczystość, natomiast panele odbędą się w godzinach 11.00 - 13.30. Rada Rodziców przygotowała dla Was poczęstunek, który otrzymacie po zakończeniu pierwszej części. Jestem przekonany, że zaprezentujecie uczniowską postawę i wspólnie będziemy cieszyć się tym uroczystym dniem.

ZAŁĄCZNIK 1

ZAŁĄCZNIK 2
15
01-2020
KONSULTACJE DLA RODZICÓW
PATRYCJA PTAK-ŻOŁNA
W dniu 22.01.2020r. (środa), o godz. 16:00 – 18:00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Konsultacje prowadzone będą tylko przez wychowawców klas w wyznaczonych salach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

HARMONOGRAM
14
01-2020
PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH
MARZENA DZIEŃ
10 stycznia 2020r. opiekunowie szkolnego koła wolontariatu odwiedzili Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Celem wizyty było przekazanie paczki, od młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku, dzieciom przebywającym na oddziale onkologii. Gry edukacyjne dla małych pacjentów zakupiono z funduszy zebranych podczas akcji charytatywnej przeprowadzonej w naszej szkole. Dzięki wsparciu uczniów z szesnastu klas, zakupiliśmy kilkadziesiąt rozwijających gier edukacyjnych dostosowanych do różnego wieku małych pacjentów. Serdecznie dziękujemy wychowawcom i klasom, które włączyły się w zbiórkę: 2TI, 1wbg, 4TMe, 2TBR, 2bwb, 3TH, 3bb, 2TH, 2bwa, 2TE, 4TI, 2bke, 2TGG, 1kbg, 1TGp, 1TEg.

Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie prowadzi diagnostykę i specjalistyczne leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi. Dzieciom i ich rodzicom życzymy dużo zdrowia oraz samych pogodnych dni.
14
01-2020
WIATR W ŻAGLE
MAŁGORZATA BIELAWSKA-WOŁEK
Za nami 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu lat młodzież naszej szkoły angażuje się w pracę, aby wesprzeć pomoc i cele realizowane przez fundację Jurka Owsiaka. W tym roku również pełni zapału wolontariusze pracowali w drugą niedzielę stycznia.

We wtorek poprzedzający finał odbyło się spotkanie szkoleniowe w RCKB, w trakcie którego młodzież uzyskała niezbędne informacje dotyczące zbiórki oraz materiały wraz z puszkami do kwestowania i identyfikatorami. Uczniowie zaangażowani w wolontariat dowiedzieli się również, że celem tegorocznego finału jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W niedzielny poranek, pomimo, że styczeń nigdy nie rozpieszcza pogodą, wolontariusze mogli rozpocząć swoją pracę. Na pracowitych młodych ludzi w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym przez cały dzień czekała ciepła herbata i mała przekąska, a w godzinach popołudniowych – ciepły posiłek. Choć mrozu nie było, to wielogodzinne kwestowanie sprawia, że każdy chce się choć chwilę ogrzać i odpocząć.

Cieszymy się, że nasza młodzież, zarówno uczniowie technikum jak i szkoły branżowej, chce pomagać. Z prawdziwą radością angażuje się w wolontariat i co roku pokazuje, że warto grać w takiej orkiestrze. Szczególne podziękowania należą się uczniom klas pierwszych, którzy wykazali się ogromną pracowitością i włożyli w swoją pracę ogromne serce.