site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności
03
04-2020
PRACOWNICY MŁODOCIANI ZWOLNIENI Z OBOWIĄZKU ŚWIADCZENIA PRACY
JERZY SOSKA
Pracodawcy zatrudniający pracowników młodocianych mają obowiązek zwolnienia ich z konieczności świadczenia pracy.

Wymóg ten wynika z przepisów ustawy wprowadzającej m.in. zmiany w zakresie przygotowania zawodowego młodocianych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu, podpisanej 31 marca 2020 roku, przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

W przypadku wypłaty młodocianemu pracownikowi wynagrodzenia za okres zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy w czasie zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w całości lub w części, pracodawca zachowuje prawo do refundacji wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne, o ile została zawarta z nim umowa o refundację.

Wprowadzone rozwiązania obejmują okres od 12 marca br., to jest od momentu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
01
04-2020
SPEKTAKLE ONLINE
ANNA RUDNIK
Największe muzea świata od Londynu po Seul można zwiedzać z perspektywy własnego fotela. W ramach programu Google Arts&Culture dostępne jest wirtualne zwiedzanie kilkuset muzeów i wystaw na całym świecie. Do programu weszły m.in. Muzeum Brytyjskie w Londynie, Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, Guggenheim w Nowym Jorku oraz setki innych miejsc, gdzie można zdobywać wiedzę na temat sztuki, historii i nauki.

Wirtualne spacery po wystawach: 10 muzeów które warto zwiedzić online. Można również obejrzeć spektakle za darmo: Teatr Bagatela i Teatr Słowackiego
01
04-2020
DRODZY RODZICE
ELŻBIETA WOJNOWICZ - PSYCHOLOG
Nastał dla nas wszystkich trudny czas. Trzeba go przetrwać, aby poranionym ale wzmocnionym realizować dalej nasze życie. Od Państwa i od nas wszystkich zależy jak ten czas wykorzystamy, jak go przeorganizujemy pomagając naszym dzieciom, naszej rodzinie.

W tym trudnym czasie chciałabym Państwa wesprzeć, choćby dobrym słowem , rozmową.

Dlatego będę do Państwa dyspozycji cały tydzień pod telefonem komórkowym: 696 320 691 lub w pilnych szkolnych sprawach pod telefonem stacjonarnym w szkole 14 66 326 39 lub 14 66 316 03 wew.23 w dniach wtorek od 9-11 i piątek od 8.00 do 11.00
27
03-2020
PRÓBNA MATURA
JERZY SOSKA
W nawiązaniu do informacji MEN i CKE w sprawie próbnego egzaminu maturalnego www.gov.pl ustalam, co następuje:
 1. Szkoła przystępuje do organizacji próbnego egzaminu maturalnego, który odbędzie się w dniach 02.04 - 07.04 .2020 roku zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w informacji MEN.
 2. Za pośrednictwem wychowawców zadeklarujecie gotowości przystąpienia do próbnego egzaminu maturalnego, którzy poinformują mnie o tym poprzez e-dziennik do 30.03 (poniedziałek) do godz. 10.00.
 3. Uczniowie, którzy zadeklarują udział w egzaminach będą w dniach: 2.04 (czwartek), 3.04 (piątek), 6.04 (poniedziałek) zwolnieni z zajęć ZN (zdalnego nauczania).
 4. W dniu 7.04 ( wtorek) zwolnieni z uczestnictwa w ZN będą uczniowie piszący egzaminy od godz.9.00 z przedmiotów wybranych (biologii lub wos).
 5. Po pobraniu materiałów ze strony OKE, będziecie rozwiązywać zadania w czasie jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na danym egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w formie pliku w edytorze tekstów.
 6. W przypadku problemów z łącznością z Internetem możecie wydrukować arkusz i nanosić na nim odpowiedzi lub rozwiązać zadania na przygotowanych kartkach papieru.
 7. Nauczyciele przedmiotów maturalnych, najpóźniej do 31 marca, poinformują Was o sposobie:
  1. przesyłania swoich rozwiązań,
  2. sprawdzania egzaminów,
  3. udzielania informacji zwrotnej o wyniku egzaminu,
  4. przekazania informacji zbiorczej zespołom oddziałowym.
Drodzy maturzyści, zachęcam Was do podjęcia tej próby, do samodzielnego pisania, do zapoznania się z informacją zwrotną, którą otrzymacie od nauczycieli uczących.

Wierzę, że pomimo przeciwności trenujecie - przygotowujecie się do matury. Pamiętajcie, że próbna matura to tak jak sparing z dobrym zespołem, z wymagającym przeciwnikiem, którego nie zastąpi żaden nawet najlepszy trening.

Licząc na pozytywny odzew, pozdrawiam Was serdecznie.
25
03-2020
WSPARCIE DLA UCZNIÓW
BIBLIOTEKA SZKOLNA