STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności
PRACOWNICY MŁODOCIANI ZWOLNIENI Z OBOWIĄZKU ŚWIADCZENIA PRACY
JERZY SOSKA
Pracodawcy zatrudniający pracowników młodocianych mają obowiązek zwolnienia ich z konieczności świadczenia pracy.

Wymóg ten wynika z przepisów ustawy wprowadzającej m.in. zmiany w zakresie przygotowania zawodowego młodocianych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu, podpisanej 31 marca 2020 roku, przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

W przypadku wypłaty młodocianemu pracownikowi wynagrodzenia za okres zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy w czasie zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w całości lub w części, pracodawca zachowuje prawo do refundacji wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne, o ile została zawarta z nim umowa o refundację.

Wprowadzone rozwiązania obejmują okres od 12 marca br., to jest od momentu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
SPEKTAKLE ONLINE
ANNA RUDNIK
Największe muzea świata od Londynu po Seul można zwiedzać z perspektywy własnego fotela. W ramach programu Google Arts&Culture dostępne jest wirtualne zwiedzanie kilkuset muzeów i wystaw na całym świecie. Do programu weszły m.in. Muzeum Brytyjskie w Londynie, Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, Guggenheim w Nowym Jorku oraz setki innych miejsc, gdzie można zdobywać wiedzę na temat sztuki, historii i nauki.

Wirtualne spacery po wystawach: 10 muzeów które warto zwiedzić online. Można również obejrzeć spektakle za darmo: Teatr Bagatela i Teatr Słowackiego
DRODZY RODZICE
ELŻBIETA WOJNOWICZ - PSYCHOLOG
Nastał dla nas wszystkich trudny czas. Trzeba go przetrwać, aby poranionym ale wzmocnionym realizować dalej nasze życie. Od Państwa i od nas wszystkich zależy jak ten czas wykorzystamy, jak go przeorganizujemy pomagając naszym dzieciom, naszej rodzinie.

W tym trudnym czasie chciałabym Państwa wesprzeć, choćby dobrym słowem , rozmową.

Dlatego będę do Państwa dyspozycji cały tydzień pod telefonem komórkowym: 696 320 691 lub w pilnych szkolnych sprawach pod telefonem stacjonarnym w szkole 14 66 326 39 lub 14 66 316 03 wew.23 w dniach wtorek od 9-11 i piątek od 8.00 do 11.00
03-2020
PRÓBNA MATURA
JERZY SOSKA
W nawiązaniu do informacji MEN i CKE w sprawie próbnego egzaminu maturalnego www.gov.pl ustalam, co następuje:
  1. Szkoła przystępuje do organizacji próbnego egzaminu maturalnego, który odbędzie się w dniach 02.04 - 07.04 .2020 roku zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w informacji MEN.
  2. Za pośrednictwem wychowawców zadeklarujecie gotowości przystąpienia do próbnego egzaminu maturalnego, którzy poinformują mnie o tym poprzez e-dziennik do 30.03 (poniedziałek) do godz. 10.00.
  3. Uczniowie, którzy zadeklarują udział w egzaminach będą w dniach: 2.04 (czwartek), 3.04 (piątek), 6.04 (poniedziałek) zwolnieni z zajęć ZN (zdalnego nauczania).
  4. W dniu 7.04 ( wtorek) zwolnieni z uczestnictwa w ZN będą uczniowie piszący egzaminy od godz.9.00 z przedmiotów wybranych (biologii lub wos).
  5. Po pobraniu materiałów ze strony OKE, będziecie rozwiązywać zadania w czasie jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na danym egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w formie pliku w edytorze tekstów.
  6. W przypadku problemów z łącznością z Internetem możecie wydrukować arkusz i nanosić na nim odpowiedzi lub rozwiązać zadania na przygotowanych kartkach papieru.
  7. Nauczyciele przedmiotów maturalnych, najpóźniej do 31 marca, poinformują Was o sposobie:
    1. przesyłania swoich rozwiązań,
    2. sprawdzania egzaminów,
    3. udzielania informacji zwrotnej o wyniku egzaminu,
    4. przekazania informacji zbiorczej zespołom oddziałowym.
Drodzy maturzyści, zachęcam Was do podjęcia tej próby, do samodzielnego pisania, do zapoznania się z informacją zwrotną, którą otrzymacie od nauczycieli uczących.

Wierzę, że pomimo przeciwności trenujecie - przygotowujecie się do matury. Pamiętajcie, że próbna matura to tak jak sparing z dobrym zespołem, z wymagającym przeciwnikiem, którego nie zastąpi żaden nawet najlepszy trening.

Licząc na pozytywny odzew, pozdrawiam Was serdecznie.
03-2020
WSPARCIE DLA UCZNIÓW