site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności
16
09-2019
DODATKOWE ZEBRANIA Z RODZIACAMI!
PATRYCJA PTAK-ŻOŁNA
W czwartek 19 września, o godzinie 16:00, odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klasy 1wap i 1wbp.

Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcą do wyznaczonych sal.

LPKLASAWYCHOWAWCASALA
11 wapBeata Dunikowska203
21 wbpDorota Wawryka5
16
09-2019
NARODOWE CZYTANIE 2019 W SZKOLE I W DOMU DZIECKA
ANNA SKOCZEK
140 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Narodowym Czytaniu w dniu 6 września 2019 roku. Tym razem odbyło się ono nie tak spektakularnie jak w latach poprzednich, gdy czytaliśmy „Potop” w malowniczej scenerii brzeskiego rynku w roku 2016 lub wyremontowanej, kolorowej sali gimnastycznej, jak w roku ubiegłym. Tegoroczne czytanie nowel polskich, zorganizowano w czekającej na pomalowanie pracowni polonistycznej, w sali 208. Zainaugurował je dyrektor ZSTiB Jerzy Soska, który odczytał skierowany na tę okazję list od prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Dyrektor rozpoczął też czytanie noweli Marii Konopnickiej „Dym”, następne strony czytali uczniowie klasy 1TBGp. Klasa 4TB poznała nowelę S. Żeromskiego „Rozdzióbią nas kruki, wrony”. Na początku obejrzano jednak etiudę filmową pod tym samym tytułem. Z kolei w klasie 3TMe zaprezentowano „Katarynkę” B. Prusa, a w klasie 2bks „Sachem” H. Sienkiewicza. Czytanie w szkole na lekcji 1 Mep zakończyła nowela W.S. Reymonta „Orka”. Możliwość czytania mieli też uczniowie, którzy zgłosili się indywidualnie. Cała szkoła, zaproszenie do czytania oraz fragmenty „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza mogła usłyszeć w hallu, o co zadbał pan prof. Wojciech Nowacki.

W dniu 7 września 2019, kiedy w całej Polsce, już po raz 8 odbywało się Narodowe Czytanie, troje uczniów z klasy 3TMe: Mateusz Brzyk, Sebastian Musiał i Marek Stańczyk wraz z opiekunem, udali się do Domu Dziecka w Jasieniu. Tam odczytali „Dym” Marii Konopnickiej. W akcję włączyli się wychowankowie. Kamila i Katarzyna w interesujący sposób, przykuwając uwagę słuchaczy, odczytały „Katarynkę”. Dyrektor placówki Anna Chwalibińska podziękowała nam za cenną inicjatywę i zaprosiła wszystkich na smaczny poczęstunek. Wychowankowie, a są wśród nich także uczniowie naszej szkoły, mogli uzyskać pamiątkowy stempel, przysłany na ten dzień przez kancelarię Prezydenta RP. Narodowe Czytanie 2019 było niezapomnianym spotkaniem ze słowem, następne, pewnie za rok.
13
09-2019
SPOTKANIA Z RODZICAMI!
PATRYCJA PTAK-ŻOŁNA
W dniach 16 - 18 września 2019 r., o godz.16:00, odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas drugich, trzecich i czwartych.

Rodziców uczniów klas czwartych zapraszamy 17 września na godz. 16:00 na zebranie ogólne w świetlicy szkolnej, a następnie na spotkanie z wychowawcą w salach.

Natomiast rodziców uczniów klas pozostałych zapraszamy bezpośrednio do wyznaczonych sal.

HARMONOGRAM ZEBRAŃ
12
09-2019
DUALNE KSZTAŁCENIE KIEROWCÓW – POROZUMIENIE Z FIRMĄ ZASADA TRANS SPEDITION
ANDRZEJ POLEK
Dualne, czyli podstawy w szkolnym warsztacie, a tajniki zawodu w firmie. W siedzibie firmy Zasada Trans Spedition zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy ww. firmą, a Zespołem Szkół Technicznych i Branżowych.

Jest to jedna z największych grup kapitałowych w Polsce, Grupy Zasada S.A., skupiającej ponad 40 spółek działających w różnych sektorach gospodarki. Działa na rynku od 1996 roku, zajmując się usługami spedycyjnymi, transportowymi, serwisem wózków widłowych, diagnostyką i naprawą pojazdów.

Porozumienie podpisali Prezes Janusz Szot oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych Pan Jerzy Soska. Współpraca będzie obejmować realizację zajęć praktycznych, praktyk i staży uczniowskich oraz promocję kształcenia zawodowego.

Już od drugiej połowy września tego roku nasi uczniowie kształcący się w zawodzie kierowca mechanik, zostaną oddelegowani na zajęcia praktyczne do firmy Zasada Trans Spedition. Tam zetkną się z realnymi warunkami pracy kierowcy i mechanika, a także poznają nowoczesne technologie stosowane w przedsiębiorstwie.

Szkoła, a także Zasada Trans Spedition wyraziły otwartość i gotowość do dalszego rozwoju współpracy w zakresie kształcenia zawodowego uczniów naszej szkoły.
04
09-2019
ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY
MAŁGORZATA BIELAWSKA-WOŁEK
Już w czerwcu nikt nie miał wątpliwości, że czeka nas niezwykły rok. Tyle zmian i nowości, że nawet wtedy nikt nie podejrzewał jak bardzo…Rozpoczęcie roku 2 września świętowaliśmy z udziałem wspaniałych gości. W naszej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Wicestarosta Brzeski Maciej Podobiński, Członek Komisji Oświaty Franciszek Brzyk, Dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak, Prezes Zarządu firmy PROSTER Jacek Pukal, Prezes Zarządu Zasada Trans-Spedition Janusz Szot, Przedstawiciel Browaru Okocim Paweł Zych, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku Tomasz Gurgul i Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku Alicja Koźmińska.

Już pierwszego dnia mogliśmy się przekonać, że w naszej szkole wszystko może się wydarzyć. Dawna nazwa i pierwszy sztandar szkolny odeszły już do historii. Rozpoczynamy nowy rozdział już jako Zespół Szkół Technicznych i Branżowych z nowym, przepięknym sztandarem.

Szczególnym wydarzeniem było powitanie 22 klas pierwszych, absolwentów gimnazjum i szkół podstawowych - ponad 600 młodych ludzi wybrało naszą szkołę. Przygotowania do dzisiejszej akademii również były zupełnie inne niż dotychczas. Inspiracją dla całego przedsięwzięcia był udział delegacji naszej szkoły w XXXVI sympozjum Szkół Westerplatte. W trakcie wyjazdu do Trójmiasta powstawały spontanicznie kolejne elementy scenariusza, a wisienką na torcie był reportaż, który powstał niecałe 12 godzin przed naszą akademią. Wszystko po to, aby wspólnie z całą społecznością szkolną przeżyć 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, oddając cześć Bohaterom z Westerplatte.

Okazało się, że setki kilometrów nie stanowią problemu dla tych, którzy chcą wspólnie stworzyć coś dobrego. A na Zielonce powstaje wiele wspaniałych inicjatyw i mocno wierzymy, że tak udany pierwszy dzień szkolny jest dobrą wróżbą na cały rok.